Huan Shao Dan

Informujemy, że nie możemy już podawać informacji na naszej stronie, które mogłyby sugerować jakiekolwiek działanie lecznicze ziół lub grzybów. Obecne prawodawstwo UE zabrania tego, nawet pomimo tego, że tradycyjna medycyna chińska działała od tysięcy lat i jest sprawdzona na niezliczonej liczbie pacjentów. Jednocześnie nie możemy wspominać o efektach potwierdzonych przez obecne badania naukowe, ale wierzymy w zdrowy rozsądek naszych klientów. Szczegółowe informacje o ziołach i grzybach znajdują się w publicznie dostępnych źródłach w Internecie. Cenne informacje są na stronach www.tcmencyklopedie.cz.

Opis mieszaniny:

Nalewka Powrót Młodości jest oparta na tradycyjnej mieszaninie Huan Shao Dan.

065

Starożytni Chińczycy włożyli wiele wysiłku, aby przedłużyć życie i dożyć sędziwego wieku w zdrowiu. Nie tak jak dzisiejsze społeczeństwo zachodnie, w którym oczekiwana długość życia przedłuża się, ale jego jakość obniża. Życie przedłuża się tylko dzięki stosowaniu farmaceutyków.

W starożytnych Chinach eksperymentowano także z różnymi „eliksirami życia”, ale podstawą był zdrowy styl życia. Opracowali nawet specjalną metodę Yang Sheng (odżywianie życia), która ustanawia pewne zasady jak żyć. Jeśli będziemy ich przestrzegać, dożyjemy sędziwego wieku w zdrowiu. Peter Deadman mówi o Yang Sheng: „Metoda Yang Sheng to 2500 lat doświadczenia, wiedzy i mądrości na temat „kultywowania życia”, prowadzi do zdrowia i długowieczności. Opiera się na tradycjach taoizmu, buddyzmu, konfucjanizmu, tradycjach medycznych, ludowych i wojennych. Starożytni Chińczycy dzięki miłości do nauki dokonali wielu odkryć i wynalazków, często setki lat przed światem zachodnim. Wykorzystali także swoją przełomową wiedzę w dziedzinie życia ludzkiego, zdrowia i chorób. Można powiedzieć, że metoda Yang Sheng reprezentuje cztery podstawowe zasady zdrowego życia. Po pierwsze, kultywacja umysłu i emocji, po drugie właściwa dieta, po trzecie odpowiednie ćwiczenia i odpoczynek, a po czwarte sen. Yang Sheng kładzie również nacisk na zdrowe życie seksualne, bliski związek z naturą, właściwą opiekę podczas ciąży, porodu i kilku miesięcy po nim, wychowywanie dzieci, sztukę twórczą (zwłaszcza muzykę), a także doradza, jak dbać o siebie, gdy się starzejemy i zbliżamy do końca naszego życia. „Dobra śmierć” jest równie ważnym celem, jak dobre życie. Jedną z wielkich zalet tej metody jest to, że zawiera ona kilka prostych zasad, które pomagają nam orientować się w dużej ilości często sprzecznych twierdzeń zdrowotnych i zaleceń, które daje nam medycyna zachodnia. Zasady przysłowiowego złotego środka, równoważenia Yin i Yang oraz życia w harmonii z naturą mogą być dla nas bardzo ważne, ale musimy zrozumieć ich głębsze znaczenie”.

Peter Deadman napisał całą książkę o Yang Sheng (Żyj dobrze, żyj długo), stworzył także kilka podstawowych zasad, które mogą nam pomóc:

  1. Codziennie ćwicz coś, co kultywuje twoje pokojowe usposobienie, świadomość teraźniejszości, głębszą relację z prawdziwym sobą i bądź wdzięczny za to, co masz (w tym za własne życie).
  2. Większość z nas powinna jeść mniej. Po każdym posiłku powinieneś czuć się trochę głodnym. Takie podejście okazuje się prostym i najskuteczniejszym sposobem ograniczenia chorób starczych i zapobiegania przedwczesnej śmierci.
  3. Nie jedz późno wieczorem i nie chodź spać z pełnym żołądkiem.
  4. Nie jedz, jeśli jesteś zły lub zdenerwowany. Powinieneś jeść spokojnie, powoli i siedząc.
  5. Ruszaj się jak najwięcej - chodź dużo, polub schody, pracę fizyczną, wędrówki, pływanie, taniec itp.
  6. Jeśli masz czas i okazję, wykonuj wspaniałe azjatyckie ćwiczenia całego ciała, takie jak qigong, tai chi lub joga, ćwicz oddech i umysł.
  7. Nie zapomnij o uzdrawiającej mocy snu. Twoje ciało potrzebuje czasu na regenerację.
  8. Dbaj o relacje, przyjaźnie, troszcz się o rodzinę, relacje w społeczeństwie, ciesz się przyrodą, muzyką i sztuką.

Medycyna chińska określa ludzkie zdrowie w ten sposób, że zdrowy człowiek jest pełen Qi i krwi, wszystko płynie w nim swobodnie. Mieszanka Huan Shao Dan jest przygotowana w celu zwiększenia zarówno Qi, jak i Xue (krwi) podczas poruszania stagnacji.

Jest to raczej mieszanka zapobiegawcza walcząca z nadchodzącą starością.

Efekty według medycyny chińskiej:

  • uzupełnia wszystkie składniki organizmu Qi, Xue (krew), Yin, Yang
  • porusza Xue (krew) i Qi

Skład mieszaniny:

Chiński Polski Łaciński
Di Huang rehmannia glutinosa, zmodyfikowany korzeń Rad. rehmaniae preparata
Shan Yao pochrzyn chiński, bulwa Tub. dioscoreae oppositae
Niu Xi grzebyk, korzeń Rad. achyranthis
Gou Qi Zi kolcowój chiński, owoc Fruc. lycii
Shan Zhu Yu dereń japoński, owoc Fruc. corni
Fu Ling
poria kokosowa, sklerota Skler. poriae
Du Zhong
eukomia wiązowata, kora Cort. eucommiae
Yuan Zhi krzyżownica, korzeń Rad. polygalae tenuifoliae
Wu Wei Zi cytryniec chiński, owoc Fruc. schisandrae
He Shou Wu rdest wielokwiatowy, bulwa korzeniowa Rad. polygoni multiflori
Xiao Hui Xiang koper włoski, owoc Fruct. foeniculi
Ba Ji Tian morinda lekarska, korzeń Rad. morindae
Suo Yang Herba cynomorii
Shi Chang Pu tatarak trawiasty, kłącze Rhiz. acori
Da Zao głożyna pospolita, owoc Fruc. jujubae
Sheng Jiang imbir, kłącze Rhiz. zingiberis recens

Inne źródła do studiowania:

Sheid, Bensky, Ellis, Barolet: Chinese Herbal Medicine Formulas and Strategies
Shied, Ellis - Handbook of Formulas in Chinese Medicine
John K.Chen, Tina T.Chen - Chinese Herbal Formulas and Applications
Ando - Farmakologie klasické čínské medicíny
Hampen, Fischer - A materia Medica for Chinese Medicine
Giovanni Maciocia- The Practice of Chinese Medicine
Giovanni Maciocia- The Tree Treasures
http://tcmencyklopedie.cz

Gdzie można kupić nasze produkty?

Zobacz terapeutów, którzy nam zaufali 


Sprawdź gdzie znajdują się najbliższe punkty sprzedaży.
WYŚWIETL NAJBLIŻSZYCH DYSTRYBUTORÓW